Baterie, nabíječky

Baterie, nabíječky

Baterie, nabíječky

  • Baterie velikosti AAA neboli mikrotužkové baterie někdy označované také jako LR03 využijete v každé domácnosti. Na výběr máme jednorázové alkalické i lithiové spotřební AAA baterie i nabíjecí baterie .
  • Pod označením AA neleznete takzvané tužkové baterie. Jde o velmi používaný typ baterií v domácnostech. AA baterie řady zinek využijete v elektronických zařízeních s malým stálým odběrem proudu jako jsou hodiny, meteostanice, TV ovladače, dekorativní LED osvětlení a další. Alkalické AA baterie ve vyšší řadě se hodí do přístrojů s velkým nárazovým odběrem proudu, do dálkově ovládaných hraček a digitálních přístrojů.
  • Baterie s napětím 9V využijete pro každé vaše zařízení, kde jsou potřeba. Díky jejich vysoké kvalitě a dlouhé výdrži sázíte na jistotu. V nabídce jsou alkalické, lithiové ale také nabíjecí baterie.
  • V nabídce baterií ve velikosti velké mono (D, R20) jsou jak jednorázové tak také nabíjecí baterie. Baterie velké mono se používají např. do elektronických her, svítilen nebo rozhlasových přijímačů. Tyto baterie jsou balené většinou po 2 ks.
  • V nabídce baterií ve velikosti C (malé mono, R14) jsou jednorázové i nabíjecí baterie. Jsou vhodné např. do svítilen, rozhlasových přijímačů nebo elektronických her. Jmenovité napětí jednorázové baterie malé mono je 1,5V. U nabíjecí baterie malé mono je jmenovité napětí 1,2V. Baterie malé mono jsou většinou k dispozici v balení po 2 ks.
  • Ploché baterie 4,5V lze zakoupit pouze jako jednorázové (nenabíjecí). Používají se pro napájení např. AKU nářadí, svítilen nebo rozhlasových zařízení. Ploché baterie 4,5 V jsou většinou baleny po 1 ks.
  • Knoflíkové baterie jsou jednorázové (nenabíjecí) baterie vhodné pro napájení drobných elektronických zařízení v domácnostech i kancelářích. Pro většinu běžných přístrojů jako jsou kalkulačky, alarmy či kuchyňské minutky se hodí klasické alkalické knoflíkové baterie. Knoflíkové baterie značky se vyznačují vysokou hustotou energie a dlouhou životností.

Aktivní filtry